Tapasztó Gábor
zongora

Zongora hangszeres tanulmányait először magántanárnál kezdte,később az V.és VIII.kerületi zeneiskolában folytatta. 1975-ben a Nemzetközi Bartók Szemináriumon zeneiskolás növendékként szerepelt.Az általános iskola tanulmányaival párhuzamosan a Magyar Állami Operaház Gyerekkórusában énekelt. Felnőttként aktívan részt vett neves kórusokban,amelyekkel külföldön is gyakran szerepelt.

Első diplomáját 1990-ben az ELTE Tanárképző Főiskola Karán ének-zene - karvezetés szakon kapta,majd zongoratanári diplomáját Budapesten a Liszt Ferenc Zeneművészeti Főiskola Tanárképző Intézetében szerezte, Lukács Judit növendékeként.

1996 -óta tanít a Józsefvárosi Zeneiskolában,aktívan részt vesz annak zenei életében, közreműködője az iskola által szervezett hangversenyeknek.